• header_1.jpg
  • header_2.jpg
  • header_3.jpg
  • header_4.jpg

zobacz oto nasza pasja

edukacja

Kultywujemy tradycję łowiecką.

Edukacja

edukacja

rykowisko

Przepiękne misterium Polskiego lasu

Rykowisko

rykowisko

 

strzelectwo

Doskonalimy umiejętności strzeleckie

Strzelectwo

strzelectwo

Obwód nr 127, to 3603 hektary lasu i 2997 hektarów pól.

Każde łowisko w tym obwodzie ma swój indywidualny charakter. Położone na obrzeżach obwodu Binino, Podborowo i Dobrojewo, dostarczają równie ciekawych wrażeń, jak Młynisko, Wielonek lub Zapust. Cały obwód to zwarty kompleks lasów, kraina jelenia i dzika, a bywa, że także wilka. Być może nadchodzi czas, gdy ten drapieżnik zamieszka tu na stałe. Konsekwencje wzrostu ilości i zasięgu przestrzennego wilka są przedmiotem obserwacji prowadzonych już nie tylko w Bieszczadach, czy na Suwalszczyźnie, lecz także w Wielkopolsce.

             „Siedem Dębów”, to miejsce położone przy drodze łączącej Wielonek z Zajączkowem. Znajduje się tam kapliczka św. Huberta. Gdy otwarcie sezonu polowań zbiorowych przypadnie  tym obwodzie, jest tu odprawiana uroczysta msza święta. Za organy służą trąbki myśliwskie, a wieniec byka przy ołtarzu przypomina historię i kult św. Huberta. Uczestniczą w niej także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

W tym obwodzie, powstała „Hubertówka”. Jest to wkomponowany w leśny krajobraz drewniany budynek, wyposażony w stoły, ławy oraz kominek. Pierwszy raz zapłonęły w nim drewniane szczapy 28.11.2009 roku. W skład obiektu wchodzi baza noclegowa, kuchenka i toaleta.

Organizuje się tu wystawy trofeów łowieckich, walne zgromadzenia i uroczystości. Wśród drzew ulokowano siedziska i stoły, przy których odbywają się biesiady. Wielki głaz, ustawiony z okazji 55 rocznicy utworzenia koła z napisem: „Na chwałę tym, którzy dla „Słonki” pracowali, pracują i pracować będą”, jest trwałym elementem krajobrazu.

Obwód obejmuje teren miejscami pofałdowany, porośnięty świerkami i sosnami. Uroda lasów, obfitość jagód i grzybów sprzyjają myśliwskim wyprawom oraz zbieraczom runa leśnego i turystom. Jeziora Zajączkowskie i Mormin są miejscami wypoczynku.

 

Hubert Wański

nasze obwody łowieckie

Lifestyle

213 Lwówek

Jest to obwód polno-leśny, w którym pola stanowią 6920 ha, a las 503 ha. Na wschód od miasta płynie Mogilnica, prawy dopływ Obry. Znajduje się nad nią rezerwat „Las grądowy nad Mogilnicą” przy leśnictwie Dąbrowa.

Więcej

Lifestyle

228 Opalenica

Obwód znajduje się w gminie Opalenica. Miasto o tej nazwie uzyskało prawa miejskie między 1399 a 1401 rokiem. Zawdzięcza swoją nazwę okolicznym lasom, które wypalano, uzyskując tereny pod uprawy rolne i zabudowę.

Więcej

Lifestyle

127 Ostroróg

Każde łowisko w tym obwodzie ma swój indywidualny charakter. Położone na obrzeżach obwodu Binino, Podborowo i Dobrojewo, dostarczają równie ciekawych wrażeń, jak Młynisko, Wielonek lub Zapust.

Więcej